Chesterfield Meble

Karta Gwarancyjna

Zasady użytkowania i konserwacji

 1. Meble tapicerowane powinny być użytkowane zgodnie z ich przeznaczeniem.

Siadania lub stawania na płytę zagłówka, podłokietnikach, krawędziach oparć oraz rozpychania skrzyni pościelowej przez umieszczanie nadmiernej ilości pościeli może doprowadzić do nieodwracalnych zmian w meblu.

 1. Przy rozpakowywaniu nie należy używać ostrych narzędzi, gdyż może to spowodować uszkodzenie obicia mebla.
 2. Pazury zwierząt domowych mogą uszkodzić powierzchnię materiałów obiciowych.
 3. W wyniku transportu po rozpakowaniu mogą występować nieregularne fałdy i zagniecenia obicia. Cofnięcie efektu następuje w kilka dni po rozpakowaniu. Przyspieszenie procesu kształtowania można uzyskać poprzez ręczne uformowanie poduch, podłokietników i siedzisk.
 4. Podczas przestawiania mebla należy przenosić, chwytając je od spodu za sztywne części konstrukcji nośnej. Kategorycznie nie należy chwytać za obicie lub jego luźne elementy (poduchy) gdyż może to spowodować nieodwracalne odkształcenie lub rozdarcie materiału pokryciowego. Mebla nie należy przesuwać, ostre krawędzie stópek (nóżek) mogą spowodować uszkodzenia podłogi.
 5. Mebli tapicerowanych nie należy stawiać w odległości mniejszej niż 1 metr od czynnych źródeł ciepła takich jak grzejniki, kuchenki, piece itp.
 6. Meble należy chronić przed szkodliwych wpływem warunków atmosferycznych oraz bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, które powodują blaknięcie tkanin. Nie należy przekraczać 60% wilgotności powietrza w miejscu użytkowania mebla.
 7. Naturalne efekty użytkowania objawiające się w postaci marszczeń pokrowców oraz przemieszczania miękkiego wypełniania we wkładach oparć, siedzisk lub podłokietników można zlikwidować poprzez ręczne wygładzenie, klepanie, wstrząsanie i ponowne uformowanie kształtu.
 8. Materiał obiciowy należy utrzymywać w czystości. Pory skór chronić przed kurzem, zakurzenie usuwać suchą, miękką ściereczką, tkaniny szczotkować od czasu do czasu miękką szczotką z naturalnego włosia bądź odkurzyć przy użyciu nasadki czyszczącej do tapicerki.
 9. Tkanin pokrycia absolutnie nie prać mechanicznie.
 10. Nie należy stosować chemicznych środków czyszczących zawierających w składzie, naftę, alkohol lub inne rozpuszczalniki i wybielacze.
 11. Płynne zabrudzenia usuwać natychmiast poprzez osuszenie dobrze wchłaniającą się ściereczką.
 12. Przed użyciem środków do czyszczenia mebli należy przeprowadzić test na niewidocznych miejscach mebla, zgodnie z instrukcją na opakowaniu środka. Nie należy trzeć zaplamionych powierzchni gdyż można w ten sposób uszkodzić materiał obiciowy lub plamy mogą się powiększyć i utrwalić. Na tapicerkę nanosimy niewielką ilość preparatu tak żeby powierzchnia nie była mokra jedynie zwilżona. Wniknięcie wody do wnętrz pokryć mebli grozi odbarwieniem, pogorszeniem struktury a nawet pojawieniem się pleśni.
 13. Należy pamiętać aby nie zamoczyć elementów metalowych typu gwoździe tapicerskie jak i guzików metalowych powleczonych tkanina tapicerską. Gwoździe ozdobne trzeba czyścić wyłącznie suchą, czystą szmatką
 14. Do pielęgnacji skór lub ekoskór nie należy używać środków typu, pasty do butów, kremów kosmetycznych, wosków do podłóg.
 15. Tkaniny jednolite posiadające delikatną strukturę w postaci niewielkich włosków (typu welur, aksamit, zamsz) charakteryzują się naturalnym widocznym cieniowaniem co spowodowane jest odbijaniem światła pod różnym kątem oraz układem włosków.
 16. Tkaniny jak i skóry mogą przyjmować zabarwienie od materiałów o niedostatecznie utrwalonym kolorze z, którymi mają kontakt (jak np. granatowy jeans) proces ten może powodować nieodwracalne zmiany na tkaninie.
 17. W przypadku poduch siedziskowych i oparciowych z luźnym miękkim wypełnieniem, postanie zmarszczeń, fałd i zmian, zachodzące podczas eksploatacji w wypełnieniu i komforcie siedzenia, leżenia są typowe i należy uznać za cechy zaprojektowanego wzoru.
 18. Ze względu na zastosowanie pianek miękkich mogą wystąpić różnice kształtów i wymiarów porównywalnych mebli oraz rzeczywistych wymiarów w stosunku do wymiarów katalogowych do 4 cm.
 19. Meble tapicerowane typu sofy, narożniki, fotele, pufy, szezlongi maja charakter wypoczynkowy w pozycji siedzącej a meble z funkcją spania służą do spania okazjonalnego (system belgijski).
 20. Należy pamiętać iż mebel ze zdjęcia naszego sklepu internetowego jest poglądowym przykładem jego wykonania, a zatem nowy zamawiany mebel może posiadać różnicę i inną optykę wykonania w stosunku do mebla ze zdjęcia z uwagi na znaczący udział ręcznego wyrobu.
 21. Przedstawione w naszym sklepie internetowym próbniki drewna, gwoździ ozdobnych jak i tkanin mogą odbiegać od wzornika głównego, poza tym tkanina meblowa może różnić się w kolorystyce pomiędzy kolejnymi partiami produkcyjnymi.
 22. Wykonanie mebli wypoczynkowych w skórze różni się od wykonania ich w tkaninie ponieważ szerokość tkaniny umożliwia otrzymanie mebla bez przeszyć.

24. Nózki mebli powinny być zabezpieczone od danego podłoża dostępnymi podkładkami na rynku. Prosimy kategorycznie unikać kontaktu nóżek z wodą i innymi środkami chemicznymi. 

Wyłączenie z gwarancji:

Utrata uprawnień gwarancyjnych następuje  w przypadkach:

 

 1. Użytkowanie mebli zgodnie z ich przeznaczeniem.
 2. Powstanie uszkodzeń wynikających z napraw lub przeróbek mebli wykonanych przez kupującego.
 3. Powstanie szkód w wyniku niewłaściwego lub nieostrożnego przewozu, przenoszenia mebli oraz ich montażu we własnym zakresie.
 4. Uszkodzeń mechanicznych np. siadanie i stawanie na płytę zagłówka, podłokietnika lub oparcia, użytkowania odzieży z elementami ozdobnymi, które w trakcie użytkowania mogą uszkodzić nici szwów i strukturę tkaniny.
 5. Zabrudzeń, efektów niewłaściwych prób czyszczenia.
 6. Uszkodzeń przez zwierzęta domowe.
 7. Zafarbowania wynikające z charakterystyki materiałów o nietrwałej kolorystyce, sztucznie barwione np. jeans, sztruks.
 8. Wad i uszkodzeń w wyniku, których obniżono cenę wyrobu.
 9. Zalania mebla woda lub inną cieczą.
 10. Użycie nieodpowiednich środków do czyszczenia i konserwacji mebli.

 

 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2022 Chesterfield

Design by Graff.pl