0
0

Twój koszyk jest pusty

Sofy dla psa – odrobina luksusu dla twojego pupila

Sofy dla psa – odrobina luksusu dla twojego pupila - 64_1.jpg

Zapewnienie psu wygodnego miejsca do spania, w którym będzie mógł wypocząć, będąc wciąż w pobliżu domowników, ma duży wpływ na prawidłowy rozwój czworonoga i możliwość uniknięcia niektórych problemów behawioralnych. Dlatego warto zadbać o to, aby legowisko spełniało wszystkie psie wymagania i jednocześnie nie znajdowało się w całkowicie odrębnym pomieszczeniu. Opiekunowie zwracają jednak uwagę na fakt, że legowiska nie zawsze wyróżniają się estetycznym wyglądem dopasowanym do aranżacji całego pomieszczenia, co okazuje się szczególnie widoczne w przypadku większych modeli. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się eleganckie meble dla psa, takie jak sofa czy kanapa, które łączą w sobie wysoką estetykę wykończenia i jednocześnie są dostosowane do potrzeb czworonoga. Warto dowiedzieć się, czym charakteryzują się tego typu produkty i zdecydować, czy okażą się godną uwagi inwestycją. 

Legowisko kanapa dla psa – kiedy warto się na nie zdecydować?

Tak jak wspomnieliśmy, stworzenie wygodnego miejsca do wypoczynku ma bardzo duże znaczenie dla odpowiedniego rozwoju czworonoga. Co więcej, spanie na chłodnej, twardej podłodze niekiedy negatywnie wpływa na zdrowie psa – szczególnie jeśli pupil jest w podeszłym wieku i okazuje się bardziej podatny na przeziębienia oraz na choroby stawów. Wówczas wysokiej jakości legowisko jako kanapa dla psa zapewnia właściwą izolację od podłogi i ochronę przed zimnem. Dzięki temu pupil będzie chętnie przebywał w miejscu, które spełni jego wszystkie wymagania i potrzeby, rezygnując tym samym z częstego wylegiwania się na naszych narożnikach czy łóżkach. Aby tak się stało, należy jednak zadbać nie tylko o wygodne legowisko, ale także jego przemyślaną lokalizację i o przyzwyczajenie psa do korzystania z tego typu leżanek.

Zastanawiając się, w jakim miejscu umieścić sofę dla psa, warto przede wszystkim pamiętać o tym, aby nie izolować czworonoga od pozostałych domowników. Jeśli przyjrzymy się codziennemu zachowaniu pupila, zauważymy, że zwykle przebywa on w tych samych pomieszczeniach, co jego opiekun. Dzieje się tak, ponieważ psy to niezwykle towarzyskie zwierzęta, które tworzą z domownikami silną więź. Dlatego idealnym miejscem na psie meble będzie pokój, w którym spędzamy najwięcej czasu, na przykład salon. Oprócz tego kanapa dla psa powinna znajdować się w takim punkcie pomieszczenia, który umożliwi zwierzakowi obserwację otoczenia. Dzięki temu poczuje się on pewniej i bezpieczniej.

Jak wybrać odpowiednią sofę dla psa?

Decydując się na inwestycję w psie legowisko, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, które wpłyną na komfort codziennego użytkowania wybranego modelu. Niezwykle ważny okazuje się między innymi rozmiar danego produktu i dopasowanie go do wielkości psa. Wybierając kanapę dla dużego czworonoga, warto zadbać nie tylko o odpowiednie wymiary, ale także o dodatkowo wzmocnione nóżki, które świetnie poradzą sobie z większym obciążeniem. Na dobrze dobranej leżance pupil powinien móc się swobodnie położyć i rozciągnąć, a także obrócić na drugi bok bez ryzyka upadku. Warto wspomnieć, że istnieje również mini sofa dla psa, która nie zajmuje zbyt wiele miejsca i która świetnie sprawdzi się w przypadku mniejszych ras. Wówczas legowisko można również z powodzeniem umieścić w niewielkich pomieszczeniach lub w kawalerce.

W przypadku mebli dla zwierząt bardzo ważne są również materiały, z których wykonano legowisko. Zazwyczaj sofa dla psa okazuje się bardziej narażona na różnego rodzaju zabrudzenia, które mogą być trudne do usunięcia. Co więcej, na psich legowiskach osadza się dużo kurzu oraz sierści. Z tego powodu warto wybrać meble, które wyróżniają się trwałymi i łatwymi w czyszczeniu materiałami. W psich legowiskach często wykorzystuje się między innymi poliester, który wyróżnia się nie tylko wysoką wytrzymałością, ale także odpornością na uszkodzenia mechaniczne w postaci przetarć czy zaciągnięć. Ponadto kanapy z poliestru można z powodzeniem prać z wykorzystaniem delikatnych środków czyszczących, które będą również bezpieczne dla czworonoga. W efekcie legowisko staje się inwestycją na długi czas codziennego użytkowania bez konieczności martwienia się o łatwo powstające uszkodzenia.

Niewielkie kanapy, które będą łatwe w transporcie

Mimo że psy przywiązują się przede wszystkim do swoich opiekunów, mogą źle znosić częste zmiany miejsca zamieszkania lub podróże. Wówczas w opanowaniu stresu pomagają im zapachy, które dobrze znają. Z tego powodu, jeśli często wyjeżdżamy z psem, powinniśmy rozważyć zakup legowiska, które z łatwością weźmiemy ze sobą w kilkudniową podróż, aby pupil czuł się swobodniej. Dlatego też dużym zainteresowaniem opiekunów cieszą się wspomniane wcześniej mini kanapy, które wyróżniają się ponadto niewielką wagą. Tego typu meble bardzo dobrze sprawdzają się między innymi w hotelach, gdy zwierzak zostaje sam na kilka godzin – wówczas zmniejszamy ryzyko pojawienia się stresu, zapewniając pupilowi spokojne miejsce do wypoczynku, które zna i które na co dzień również stanowi dla niego bezpieczny azyl.